Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

Нова структура школи:

- початкова освіта (1 - 4 класи)

- базова середня школа (5 - 9 класи)

- профільна середня школа (10 - 12 класи).

Головна ідея НУШ - впровадження компетентнісного навчання.

Принципи НУШ:

1. робота в команді та співпраця;

2. дослідження та вміння вчитися;

3. навчання через гру;

4. емоційний інтелект та вміння спілкуватися;

5. інтегроване навчання;

6. спонукальне, а не каральне оцінювання;

7. право на помилку;

8. інклюзивне навчання.

Які ж зміни відбулися в Ренійському НВК «ЗОШ I ст. – гімназія»?

Сьогодні у Ренійському НВК принципи та ідеї Нової української школи впроваджують у життя вчителі 1-х класів: Щербіна Л.А., Деревцова Т.Б., Малиха О.А.

Згідно вимог НУШ, класоводами було поділено класи на зони: ігрову, осередок художньо-творчої діяльності, куточок живої природи, зону відпочинку, класну бібліотеку, осередок вчителя, місце для зберігання особистих речей.

Класи обладнані інтерактивними комплексами, новими партами. Першокласники більше не носитимуть до школи важкі рюкзаки з книжками. Усе необхідне знаходиться в класі, у спеціальних боксах. У кожного учня він свій іменний. Кожен день для першачків починається з ранкових зустрічей. Це щоденні обговорення у колі своїх однокласників проблем класу, правил, планів.

Щодо освітньо-ігрового процесу: на полицях розташовано чимало роздаткового та дидактичного матеріалу (лего, магнітні конструктори, настільні ігри, танаграми, пазли, геометричні фігури, магнітний набір цифр та букв тощо). Це набори для вивчення математики, української, англійської мов.

І все це, аби зробити навчання дітей максимально пізнавальним та цікавим.

Кiлькiсть переглядiв: 342