Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
Нова структура школи:
- початкова освіта (1 - 4 класи)
- базова середня школа (5 - 9 класи)
- профільна середня школа (10 - 12 класи).
Головна ідея НУШ - впровадження компетентнісного навчання.
Принципи НУШ:
1. робота в команді та співпраця;
2. дослідження та вміння вчитися;
3. навчання через гру;
4. емоційний інтелект та вміння спілкуватися;
5. інтегроване навчання;
6. спонукальне, а не каральне оцінювання;
7. право на помилку;
8. інклюзивне навчання.
Які ж зміни відбулися в Ренійському НВК «ЗОШ I ст. – гімназія»?
Сьогодні у Ренійському НВК принципи та ідеї Нової української школи впроваджують у життя вчителі 1-х класів: Щербіна Л.А., Деревцова Т.Б., Малиха О.А.
Згідно вимог НУШ, класоводами було поділено класи на зони: ігрову, осередок художньо-творчої діяльності, куточок живої природи, зону відпочинку, класну бібліотеку, осередок вчителя, місце для зберігання особистих речей.
Класи обладнані інтерактивними комплексами, новими партами. Першокласники більше не носитимуть до школи важкі рюкзаки з книжками. Усе необхідне знаходиться в класі, у спеціальних боксах. У кожного учня він свій іменний. Кожен день для першачків починається з ранкових зустрічей. Це щоденні обговорення у колі своїх однокласників проблем класу, правил, планів.
Щодо освітньо-ігрового процесу: на полицях розташовано чимало роздаткового та дидактичного матеріалу (лего, магнітні конструктори, настільні ігри, танаграми, пазли, геометричні фігури, магнітний набір цифр та букв тощо). Це набори для вивчення математики, української, англійської мов.
І все це, аби зробити навчання дітей максимально пізнавальним та цікавим.