• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Рік математики

2020/2021 навчальний рік - рік математики в Україні


/Files/images/1598727296_rmvu.jpg

2020-2021 навчальний рік оголошено Роком математики в Україні – це допоможе привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності не лише у школярів, а у всіх наших громадян.

Саме з 2021 ДПА з математики має стати обов’язковою, також планують збільшити кількість годин на цей предмет, впровадити нові курси для школярів, провести тренінги для вчителів та відкрити Музей науки — ці та інші заходи є в плані, який ухвалив Уряд 25 червня 2020 року.

Згідно з планом, протягом 2020-2021 навчального року, заплановано:

· збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;

· впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів;

· провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;

· оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;

· створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;

розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;

· організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики.

Починаючи з травня 2021 року, здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні "математичні школи" для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.

Як відомо, ідея проведення Року математичної освіти в Україні була ініційована після оголошення результатів міжнародного дослідження математичної компетентності PISA-2018, в якому взяли участь українські школяри.

Розпорядження Кабінету Міністрів "Про затвердження плану заходів щодо проведення Року математичної освіти в Україні у 2020-21 навчальному році"

Указ президента України про оголошення 2020-2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні

Онлайн-проєкт "Математика - як інструмент мислення"

Рік математики об'єднує

Кiлькiсть переглядiв: 156